Źródła informacji

Jestem z natury analitykiem i na samym początku swojej przygody z budową kampera potrzebowałem dużej ilości informacji aby podejmować właściwe decyzje. Jest tego sporo w sieci i warto to przejrzeć zanim podejmiecie decyzję o budowie swojego kampera. Tak aby mieć ogólną wizję tego czego chcecie a czego nie chcecie. Bo to są akurat bardzo ważne kwestie w kontekście projektu i planowania wydatków. 

Sam odwiedziłem całą masę stron i nie ma sensu ich tutaj wrzucać, przytoczę te najistotniejsze. 

Z ciekawszych stron na które na pewno warto zajrzeć jest strona Toscanera – bo on żyje w swoim Vanie i ma dużo przemyśleń odnośnie tego w co warto inwestować a w co nie. Przy czym warto pamiętać, że on ma trochę inaczej ustawione priorytety, np w kontekście elektryki i zapotrzebowania na moc.  

Dużo szerszy obraz sytuacji znajdziecie na forach internetowych – poniżej opiszę dwa najbardziej istotne w polskim internecie. Jest też sporo anglojęzycznych – warto tam też zasięgnąć opini. 

Camperteam

Polskim forum, które oferuje największą bazę wiedzy w tym zakresie jest Camperteam. Początkującemu bardzo ciężko się tam odnaleźć, bo duża część informacji jest w indywidualnych wątkach dotyczących budowy swoich camperów. Są też bardziej ogólne wątki, które zbierają dostępną wiedzę w danym temacie. Tak czy siak, to świetna kopalnia wiedzy, ale z góry ostrzegam, trzeba spędzić długie godziny na przekopywaniu się przez wątki a na samym końcu trzeba samodzielnie podjąć decyzję na bazie pozyskanych informacji. 

Raczej nie otrzymacie wszystkiego na talerzu, co zresztą jest zrozumiałe, bo każdy ma inne wymagania i trochę innego kampera. 

Ja sam dużo się tam dowiedziałem i dlatego głęboko kłaniam się i stawiam piwo uczestnikom tego forum za dzielenie się wiedzą. Chyba najwięcej podziękowań mam dla Świstaka, bo jego posty, to jest prawdziwy majstersztyk 🙂

Campermajstry

Coraz większą popularnością w ostatnich czasach cieszy się grupa Campermajstrów na FB. Z racji charakteru tego bytu, dość często pojawiają się tam te same pytania i ciężko o jakieś bardziej kompleksowe opracowania. Jest możliwość przeglądania historii tej grupy, co polecam każdemu przed zadaniem jakiegokolwiek pytania. 

Grupa ta jednak jest przydatna do dzielenia się bieżącymi informacjami i do zdawania szybkich pytań. Dobrze ona uzupełnia, bo raczej nie zastępuje Camperteam.  

Youtube

Filmów o budowie campera jest całe mnóstwo i nawet nie zamierzam ich tutaj wszystkich linkować. 

Wrzucę tylko ten, który dla nas stał się inspiracją:

Inne

W kontekście inspiracji – tu macie link do rozwiązania, na którym się w dużej mierze wzorowałem:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3589850.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *